YAZI: “Krizden Kurtuluşun Reçetesi: Dayanışma”

Alper Can Kılıç
2 min readSep 24, 2023

🌾 Buğday E-Dergi 11. Sayı Yayında: “Dayanışma Yaşatır” — “Krizden Kurtuluşun Reçetesi: Dayanışma” yazımı Buğday Derneğine düzenli destekçi (abone) olarak okuyabilirsiniz.

Bana bu alanı açtığı için Buğday Dergisi’ne çok teşekkür ediyorum.

Buğday E-Dergi iki sezon’da bir açık şekilde yayımlanıyor. O zamana kadar sadece aboneler okuyabilecek. İki sezon sonra yazıyı buradan metin olarak da paylaşacağım.

Buğday Derneği’nin dijital ortamda yayınladığı Buğday E-Dergi’nin 11. sayısı 23 Eylül ekinoksunda okurlarıyla buluştu. Yeni sayının kapak konusu: “Dayanışma Yaşatır”

Buğday E-Dergi, ekolojik dönüşüme ihtiyaç duyanların bu konuda bilgilenirken, bir yandan da bu yolda gösterilen çalışmalara katkı sağlayabilmesi amacıyla yayın hayatına devam ediyor. Destekçilik sistemi ile Buğday E-Dergi’ye abone olanlar, hem Buğday Derneği’nin proje ve çalışmalarına destek oluyor hem de ekolojik dönüşüm için yapılan çalışmaların bir parçası oluyor.

Her sayısında okurlarını, “Size ulaşana kadar, bu yayının üretim aşamasında, tasarlanmasında ve yayımlanmasında harcanan, enerji, bilgisayarda kullanılan kimyasallar ve yapay bir değiş tokuş aracı olan para için üzgünüz. Çabalarımız ve dualarımızla, doğal yaşama, toplamda kullandığımızdan daha fazla yararlı olabilmeyi umuyoruz” notuyla karşılayan Buğday E-Dergi, zengin içeriğiyle 23 Eylül ekinoksunda yayınlandı.

“Dayanışma Yaşatır” başlığını kapağına taşıyan Buğday E-Dergi’nin 11. sayısı, insanın hem birbiriyle hem de doğa ile kurduğu eşsiz dayanışmayı ortaya koyuyor.”

Kapak Fotoğrafı: Kazım Kızıl

“Buğday E-Dergi yeni abonelerini bekliyor

Buğday E-Dergi’ye abone olarak hem doğa dostu yaşamın gündemini takip edebilir hem bu konudaki deneyimler hakkında bilgi edinebilir hem de Buğday Derneği’nin ekolojik yaşamı yaygınlaştırma çalışmalarının parçası olabilirsiniz.

Buğday E-Dergi, ekolojik yaşam bilgisine ulaşmak isteyenlerin katkılarıyla kök salıyor.”

BUĞDAY E-DERGİ ABONESİ OLUN

--

--

Alper Can Kılıç

Yaşam: Nefes, Sıhhât, Kaos, Doğa, Permakültür, Örüntü, Strateji, Felsefe, Sanat, Yönetim, Teknoloji, Gelişim, Algı, Empati, Değişim, Beklenti, Zafer ve Yenilgi.