RADYO PROGRAMI: 19.Bölüm — Troya Enerji Kooperatifi

Alper Can Kılıç
2 min readFeb 17, 2024

14 Şubat çarşamba günü saat 19.00’da roya Enerji Kooperatifi ile 95.0 Açık Radyo’daydık.

Programı Spotify’da dinlemek için: https://open.spotify.com/episode/6huvyFz5engqPQXEWGt3jB?si=DB8AiCsrSBiFYfGwFKXDzA

Programı kayıt arşivinden dinlemek için: https://acikradyo.com.tr/podcast/243059

Oral Kaya, Gökçe Türkmen, Alper Can Kılıç

🎙️ Gökçe ve Alper 13 Şubat Dünya Radyo Gününde stüdyoyaya girdiler ve bugün yayınlanacak plan Birlikte Üretiyoruz programının kaydını aldılar. Bu alanda emek veren biri için, güne armağan sunacak en güzel yerde, stüdyoda olmaları ne büyük keyif olmuştur. Böyle bir dönemde radyo kültürünü hayatımızda tutan Açık Radyo ekibinin, radyo gününü kutlarız.

🔸 Peki böyle özel bir güne denk gelen bu kayıtta hangi deneyimin sesini dinleyeceğiz? Birlikte Üretiyoruz programının bu bölümünde Troya Enerji Kooperatifi konuk olmuş. Yenilenebilir enerjinin, kollektifleştirilmesi üzerine alternatifler öneren, yerel üretimden yerel tüketime teşviki arttırmaya yönelik çalışmaları olan, dahil oldukları uluslararası ağlardan bilgiler toplayıp, kendi deneyimleriyle harmanladıkları aktarımlarını ulusal ölçekte kongreler düzenleyerek yapan bu kooperatifin yolculuğunu dinlemek için bu akşam (14 Şubat çarşamba günü) saat 19.00’da, kulağımız 95.0 Açık Radyo’da… Sizleri de bekleriz.

🔸 Yayın akışını kaçıranlar program kaydına Açık Radyo web sitesinde yer alan “podcastler” bölümünden ya da https://acikradyo.com.tr/program/birlikte-uretiyoruz
adresinden ulaşabilirler.

Kayıt arşivi: https://acikradyo.com.tr/program/238849/kayit-arsivi

🔸 Spotify üzerinde “Birlikte Üretiyoruz” ismiyle aratarak programımıza podcast olarak da ulaşabilirsiniz.

Spotify kanal linki: https://open.spotify.com/show/7rC67EY4p3uKCkVJIa3so5?si=YpIOeud_TTOtRCIsGgF3Xw

🎶 Programları müzik parçalarıyla birlikte dinlemek isterseniz sizi playlistimize bekliyoruz:
https://open.spotify.com/playlist/7uqEpmVHrg8heKxcCk5tGK?si=f33b872db5a54092

👨‍👩‍👦‍👦🤝 Whatsapp grubuna katılarak programla ilgili haberler alabilir ve topluluğa katılabilirsiniz: https://bit.ly/wapp-birlikteuretiyoruz

--

--

Alper Can Kılıç

Yaşam: Nefes, Sıhhât, Kaos, Doğa, Permakültür, Örüntü, Strateji, Felsefe, Sanat, Yönetim, Teknoloji, Gelişim, Algı, Empati, Değişim, Beklenti, Zafer ve Yenilgi.