RADYO PROGRAMI: 12.Bölüm — Urban.Koop (Kent Çalışmaları Kooperatifi) — Alp Arısoy

Alper Can Kılıç
2 min readNov 5, 2023

📻 Birlikte Üretiyoruz programının 57.yayın döneminin son bölümünde Urban Kooperatifi (S.S. Kent Çalışmaları Kooperatifi) çalışan ortaklarından, mimar ve kentsel tasarım uzmanı Alp Arısoy bugün sizlere konuk olacak.

📢 Yaşamı dönüştürmek toplumsal bir hizmet olarak sunulabilir mi, işimizin bir parçası haline gelebilir mi sorusuna yanıt ararlarken “neyi amaçladılar, neyi ümit ediyorlardı; neler oldu, neler gözlemlediler; kentsel katılım için kooperatif bir araç olabilir mi?” başlıklarıyla sardık konuşmamızı. Kente dair politik farkındalık taşımak ve bu bilinçle hareket etmek ne gibi sorumluluklar getirir, yaşam kooperatiflerle nasıl örgütlenir?

🔸 Çok kıymetli ve güzel bir sohbet oldu. 25 Ekim Çarşamba günü saat 19:00'da yayımlanan programı kaçıranlar, program kaydına Açık Radyo web sitesinde yer alan “podcastler” bölümünden ya da https://acikradyo.com.tr/program/birlikte-uretiyoruz adresinden ulaşabilirler.

Kayıt arşivi: https://acikradyo.com.tr/program/238849/kayit-arsivi

🔸 Spotify üzerinde “Birlikte Üretiyoruz” ismiyle aratarak programımıza podcast olarak da ulaşabilirsiniz.

Spotify kanal linki: https://open.spotify.com/show/7rC67EY4p3uKCkVJIa3so5?si=YpIOeud_TTOtRCIsGgF3Xw

🎶 Programları müzik parçalarıyla birlikte dinlemek isterseniz sizi playlistimize bekliyoruz: https://open.spotify.com/playlist/7uqEpmVHrg8heKxcCk5tGK?si=f33b872db5a54092

Birinci sezonumuzu tamamladık. Kooperatifçiliği öz değerlerine göre örgütleyen, deneyimleyen, soframıza getirip bize sunum yapan tüm konuklarımıza teşekkür ederiz.

--

--

Alper Can Kılıç

Yaşam: Nefes, Sıhhât, Kaos, Doğa, Permakültür, Örüntü, Strateji, Felsefe, Sanat, Yönetim, Teknoloji, Gelişim, Algı, Empati, Değişim, Beklenti, Zafer ve Yenilgi.