KİTAP: “Ekofil Topluluk Destekli Yayıncılık”ın İlk Kitabı “Balkonlarda ve Bahçelerde Tohum Alma ve Saklama El Kitabı” Geniştletilmiş 2. Baskı İçin Ön Siparişte

Alper Can Kılıç
2 min readSep 24

--

Mutfak üyesi olduğum “Ekofil Topluluk Destekli Yayıncılık”tan çıkardığımız ilk kitabımızın genişletilmiş ve gözden geçirilmiş baskısı için ön sipariş sürecini başlattık. Umarız ki en kısa sürede topluluk desteğiyle Ekofil Yayınları’na ve bütün hayrına bir kitap daha bahşedebiliriz.

Şimdi siz de ön sipariş vererek ve askıda kitap bırakarak sürece destek olabilirsiniz:

(Ön sipariş formu: EFT/Havale ile ödeme)

(Kredi kartı ve havale ile ödeme/Good4trust)

“Sayısı giderek artan tohum takas şenlikleriyle ninelerin çıkınlarında sakladıkları, kaybolmaya yüz tutan atalık tohumlar elden ele dolaşmaya başladı. Ne var ki bu tohumları ancak doğru şekilde ekip çoğaltabilirsek yaşatabiliriz.

Yerel tohumların korunması konusunda yıllardır çalışan Tracy M. Lord ikinci baskı için yeni bilgiler eklediği el kitabında küçük mekânlarda yetiştirmeye uygun, Anadolu’da yaygın kullanılan yirmi beş sebzenin tohumlarını nasıl çoğaltabileceğimizi, tohumların nasıl toplanıp saklanacağını duru ve akıcı bir dille anlatıyor, uygulama deneyimlerini referans kitaplardan edindikleriyle harmanlıyor.

Kitapta özellikle tohum ekmenin ideal koşulları, tohumdan fideye gelişme süreci ve olgunlaşan tohumları tanıma, toplama ve saklamanın püf noktalarına dair anlaşılır ve kolay uygulanabilir bilgiler bulacaksınız. Burcu Pek’in suluboya resimleriyle renk kattığı rehberimizin, balkonlarınızı ve arka bahçelerinizi rengârenk bir cümbüşe çevirmek için sizi cesaretlendireceğini umuyoruz.”

Balkon ve Bahçelerde Tohum Alma ve Saklama El Kitabı
Yazar: Tracy Maria Lord
Resimleyen: Burcu Pek
Sayfa sayısı: 84
Boyut: 13 x 19,5
Fotoğraflı, renkli baskı

➡️Kitapla ilgili tüm detaylar için tıklayın.

Ekofil Nedir?

Ekofil, topluluk destekli bir yayıncılık modeli tasarlamak, uygulamak ve geliştirmek üzere bir araya gelmiş, gezegenin ve insanlığın esenliğini önemseyen yazar, çizer, çevirmen, editör ve okurlardan oluşan bir girişim. Ekofil Yunanca oiko (ev) ve phile (sever) kelimelerinden türetilmiş bir terim. “Ev” ile kastedilen, şimdilik tek evimiz olan dünya gezegeni. Ekofil, evimiz ve üzerindeki tüm varlıkların hayrını gözettiği müddetçe her konu ve alanda yayın yapmayı amaçlıyor.

Daha fazla bilgi için: https://ekofilyayinlari.org/hakkimizda/

--

--

Alper Can Kılıç

Yaşam: Nefes, Sıhhât, Kaos, Doğa, Permakültür, Örüntü, Strateji, Felsefe, Sanat, Yönetim, Teknoloji, Gelişim, Algı, Empati, Değişim, Beklenti, Zafer ve Yenilgi.